gminadobra.info

Uroczyste otwarcie rozbudowanej szkoły w Dobrej

„Marzenia się spełniły” – takie hasło towarzyszyło uroczystemu otwarciu, rozbudowanej, Publicznej Szkole Podstawowej im. K. I Gałczyńskiego w dniu 3 września 2018r. Na ten dzień z niecierpliwością czekali uczniowie, rodzice i nauczyciele PSP Dobra. Prace przy rozbudowie szkoły trwały od sierpnia 2016. Wybudowane zostało skrzydło sportowe (sala gimnastyczna z zapleczem), skrzydło edukacyjne i skrzydło punktu przedszkolnego.

Wartość robót budowlanych wyniosła 12 693 404,23 zł brutto. Środki na ten cel pochodziły z budżetu Gminy Dobra.

Gospodarzami uroczystości były Wójt Gminy Dobra Teresa Dera i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Dobrej Beata Szałkiewicz.

Wśród zaproszonych gości byli: Andrzej Bednarek Starosta Powiatu Polickiego, Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Małgorzata Schwarz Wójt Gminy Kołbaskowo, Zbigniew Szczuplak Przewodniczący Rady Gminy Kołbaskowo, Bartłomiej Miluch Przewodniczący Rady Gminy Dobra wraz z Radnymi Gminy Dobra, Małgorzata Makowska Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Szczecinie, inspektor Mariusz Bajor Komendant Powiatowy Policji w Policach, Monika Mizińska Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego,Proboszcz Parafii w Dobrej o. Bogdan Wroński, Przedstawiciele wykonawcy – Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o., Dyrektorzy szkół, Kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Dobra.

Program artystyczny przygotowali uczniowie PSP Dobra.

„Sercem za serce” tak uczniowie i rodzice podziękowali Wójt Gminy Dobra Teresie Dera.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do klas, a goście mieli możliwość obejrzenia obiektu.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama

Proponowane artykuły