gminadobra.info

Utrudnienia dla kierowców

Od 23 kwietnia br. do odwołania wprowadzone zostaną utrudnienia dla kierowców w ciągu ulicy Szkolnej. Brak będzie możliwości przejazdu na pełnym odcinku od ulicy Koralowej do ulicy Folwarcznej. Umożliwiony zostanie wyłącznie dojazd do posesji w ciągu ulic Szkolnej, Wilanowskiej i Nad Ruczajem od strony Bezrzecza. Przejazd ulica Folwarczną będzie udostępniony tylko dla komunikacji publicznej, a dojazd do posesji oraz gruntów rolnych zlokalizowanych wzdłuż ulicy Folwarcznej możliwy będzie wyłącznie od strony Skarbimierzyc.

W związku z powyższym konieczne będą zmiany także w funkcjonowaniu komunikacji publicznej, kursującej dotychczas przez ulicę Szkolną.

Linia 122 nie będzie dojeżdżała do Bezrzecza. Niemniej jednak zachowane zostaną kursy szkolne na trasie Bezrzecze Koralowa – Stolec jako zastępcza linia autobusowa 822, kursująca wyłącznie w dni powszednie w okresie nauki w szkołach.

Linia 122 kursowała będzie na jednokierunkowej trasie okrężnej Kościno – Dołuje (przystanek Dołuje wspólny z linią 108 zlokalizowany będzie w ciągu drogi krajowej nr 10 w kierunku Gumieniec) Skarbimierzyce ul. Folwarczna – Redlica – Wąwelnica – Dołuje (przystanek w ciągu ul. Daniela) – Kościno. Dotychczasowy przystanek zlokalizowany w ciągu ulicy Daniela (nr 96632) nie będzie obsługiwany przez linię 122. Wybrane kursy w dni powszednie wykonywane będą z dłuższym postojem na przystanku Wąwelnica (max 13 minut).

Na czas zmian przystanek „Bezrzecze Wilanowska” zlokalizowany przy ul. Szkolnej w Bezrzeczu (oba kierunki), będzie wyłączony z obsługi.

Z nowym rozkładem jazdy linii 122 oraz linii zastępczej 822 można zapoznać się na stronie www.zditm.szczecin.pl

Przypominamy, w ramach zadania dokonana zostanie kompleksowa budowa nowej jezdni o szerokości 6 metrów, na odcinku od szkoły w Bezrzeczu do skrzyżowania z ulicą Folwarczną. Jednocześnie na odcinku od szkoły do ulicy Nad Ruczajem zaplanowano budowę chodnika, oświetlenia ulicznego oraz zatoki postojowej w okolicy szkoły na kolejne 21 miejsc parkingowych. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wilanowską powstaną perony przystankowe. Część od szkoły do skrzyżowania z ulicą Górną zostanie wyremontowana poprzez sfrezowanie odcinka i ułożeniu nowych warstw nawierzchni bitumicznej. Istotne jest, że dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego, w tym przede wszystkim pieszych wykonane zostaną w nawierzchni jezdni elementy spowalniające poprzez zmianę rodzaju nawierzchni.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną także zjazdy, skrzyżowania, umocnione zostaną skarpy, a na odcinku leśnym , gdzie nie zaprojektowano chodnika zrealizowane zostanie pobocze gruntowe o szerokości 1,5 m.

Gmina wystąpiła o dofinansowanie przebudowy ulicy Szkolnej w Bezrzeczu w ramach naboru Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama