gminadobra.info

Utrudnienia w Wołczkowie

W związku z realizacją inwestycji polegającą na budowie ścieżki rowerowej wraz z przebudową skrzyżowania ulic Lipowa i Słoneczna w Wołczkowie występują utrudnienia w ruchu drogowym. Do 16 grudnia br. na odcinku ul. Lipowej pomiędzy cmentarzem a remizą OSP wprowadzony jest ruch wahadłowy.

Powoduje to powstawanie korków w godzinach szczytu. – Prosimy Mieszkańców o wyrozumiałość i w miarę możliwości o korzystanie z innych dróg – mówi Tomasz Kakowski, kierownik WKI, Urzędu Gminy w Dobrej. Poniżej przedstawiamy schemat możliwości ominięcia głównego skrzyżowania w Wołczkowie przez samochody osobowe na trasie Dobra – Bezrzecze. Po tym okresie ruch wahadłowy będzie wprowadzany okresowo poza godzinami szczytu komunikacyjnego. O terminach zmian będziemy informować na bieżąco.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 27 listopada br. odbyło się sprawdzenie nowej organizacji ruchu na ulicy Szkolnej w Bezrzeczu. Przedstawiciele Gminy oraz Starostwa Powiatowego wskazali konieczność drobnych poprawek organizacji ruchu. W związku z powyższym od 3 grudnia możliwy będzie przejazd ulicą Szkolną. Pozwoli to min. na ominięcie przez kierowców na trasie Dobra- Bezrzecze newralgicznego skrzyżowania w Wołczkowie poprzez ulicę Zieloną w Redlicy.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama