gminadobra.info

Utrudnienia w Wołczkowie

Od wtorku, 20 sierpnia b. rozpoczęły się prace budowlane związane z budową ścieżki rowerowej. W związku z tym został wprowadzony pierwszy etap czasowej organizacji ruchu. Nastąpią utrudnienia w Wołczkowie w rejonie skrzyżowania ulicy Lipowej z Słoneczną oraz w Dobrej na ul, Szczecińskiej (od granicy miejscowości do skrzyżowania z ul. Sportową) będą występowały miejscowe przewężenia drogi.

Nowa ścieżka rowerowa będzie budowana wzdłuż drogi powiatowej od granicy administracyjnej gminy Dobra z miastem Szczecin. Następnie będzie biegła wzdłuż ulicy Lipowej w Wołczkowie, a w Dobrej wzdłuż ulicy Szczecińskiej aż do ulicy Osiedlowej. Podczas budowy ścieżki nastąpi także przebudowa kolidującej infrastruktury podziemnej oraz miejscowe przebudowy drogi powiatowej w tym budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Słonecznej i Lipowej w Wołczkowie i korekta przebiegu ul. Szczecińskiej od skrzyżowania z ul. Róży Wiatrów do skrzyżowania z ul. Przytulna w Dobrej. Prowadzone prace będą powodowały utrudnienia w ruchu. Utrudnienia, w zależności od odcinka budowanej ścieżki, będą polegały na zmniejszeniu prędkości ruchu, przewężeniu pasa drogi i wprowadzeniu ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

– W związku z powyższym bardzo prosimy Mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i bezpieczną jazdę – mówi wójt Dobrej, Teresa Dera. Za utrudnienia przepraszamy.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama