gminadobra.info

Utwardzenie płytami drogowymi w 2018 roku

Na stronie Urzędu Gminy Dobra została opublikowana lista ulic, na których jeszcze w tym roku ułożone zostaną płyty drogowe. Na liście znajduję się 27 wytypowanych przez radnych ulic w 7 miejscowościach: Bezrzecze, Buk, Dobra, Dołuje,  Mierzyn, Redlica i Wołczkowo.

Co rocznie na wiosnę radni wizytują drogi w gminie Dobra. W tym roku objazd dróg gminnych odbył się w sobotę 21 kwietnia. Po czwartkowej sesji rady gminy Dobra, radni ustalili ulice, jakie będą w tym roku utwardzone w ramach przeznaczonego na ten cel budżetu. Wójt gminy Dobra zatwierdziła bez zmian ustalony przez radnych zakres dróg, które w tym roku zostaną utwardzone płytami drogowymi. Na modernizację dróg płytami przeznaczona zostanie kwota 2,45 mln złotych.

– Uważam, że utwardzanie dróg płytami drogowymi jest sprawdzoną metoda umożliwienia dojazdu mieszkańcom do posesji – mówi radny gminy Dobra Mariusz Lindner– Oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe i staramy się je stosować wszędzie tam, gdzie nie ma pełnej infrastruktury lub tereny nie są w wystarczającej mierze zabudowane.

 

Część ulic, o które wnioskowali mieszkańcy, zostały zakwalifikowane do wykonania w nawierzchni docelowej (kostka betonowa). W Dobrej przewidziano realizację projektu budowlanego dla ulic: Projektowa, Porcelanowa, Plenerowa. W budżecie gminy Dobra są zabezpieczone środki na realizację jednej z wymienionych ulic jeszcze w tym roku. Ulice na Osiedlu przy Sportowej w Dobrej: Paproci, Kameliowa, Konwaliowa, Frezjowa, Tulipanowa, przewidziane są do realizacji w nawierzchni docelowej po zakończeniu budowy kanalizacji deszczowej w czerwcu 2019. W tym roku będzie realizowany projekt budowlany dla tych ulic. Problematyczna jest też realizacja ulicy Komercyjnej w Mierzynie. Ta uczęszczana droga, która łączy ul. Zgodną z Nasienną, jest niestety częściowo za wąską i aktualnie trwają rozmowy z właścicielami gruntów na temat wykupienia ich części w celu poszerzenia tej drogi. Dopiero wtedy możliwa będzie modernizacja tych odcinków. Jeszcze w tym roku zostanie wykonany projekt techniczny na budowę docelowej nawierzchni na ulicy Elżbiety w Mierzynie.

Poniżej lista dróg opublikowana na stronie Urzędu Gminy Dobra

Odcinki dróg przewidziane do modernizacji płytami drogowymi w miejscowości Mierzyn:

 • Wierzbowa (cała) – ok. 193 m
 • Krzywa (cała) – ok. 95 m
 • Majowa (cała) – ok. 93 m
 • Rolnicza (od Milenijnej) – ok. 100 m
 • Łukasińskiego (cała) – ok. 190 m
 • Brzozowa (połączenie z DK nr 10)
 • Kolorowa (całościowe połączenie płyt) – ok. 251 m

Odcinki dróg przewidziane do modernizacji płytami drogowymi w miejscowości Buk:

 • Leśne Wzgórze – od asfaltu do rozjazdu dróg

Odcinki dróg przewidziane do modernizacji płytami drogowymi w miejscowości Dobra:

 • Krajobrazowa (połączenie płyty, ślad) – ok. 180 m
 • Ułańska (od góry w kierunku Róży Wiatrów) – ok. 140 m
 • Storczykowa (od asfaltu) – ok. 100 m
 • Dereszowa (kontynuacja) – ok. 140 m

Odcinki dróg przewidziane do modernizacji płytami drogowymi w miejscowości Redlica:

 • Zielona (ślady jezdne, stara droga) – ok. 165 m

Odcinki dróg przewidziane do modernizacji płytami drogowymi w miejscowości Wołczkowo:

 • Wiśniowa – ok. 163 m
 • Łanowa – ok. 70 m
 • Polarna – ok. 180 m

Odcinki dróg przewidziane do modernizacji płytami drogowymi w miejscowości Dołuje:

 • Jaguara – ok. 140 m
 • Wilcza (połączenie z płytami istniejącymi) – ok. 70 m
 • Sroki (od Sowy) – ok. 70 m
 • Żurawia – ok. 70 m
 • Lisia – ok. 110 m
 • Łosiowa – ok. 70 m
 • Świstaka – ok. 70 m

Odcinki dróg przewidziane do modernizacji płytami drogowymi w miejscowości Bezrzecze:

 • Korzenna (przy Małpce – wymiana płyt) – ok. 57 m
 • Cynamonowa (poszerzenie o płytę od latarni) – ok. 120 m
 • Berberysowa (od szeregowców) – ok 70 m
 • Parkowa – ok. 190 m
 • wymiana zniszczonych płyt na osiedlu

W miejscowości Łęgi przewidziana jest kontynuacja płyt Jomb.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama

Proponowane artykuły