gminadobra.info

W Przecławiu budowane jest miasteczko rowerowe

Mały plac manewrowy powstaje przy Szkole Podstawowej w Przecławiu. Tutaj dzieci będą mogły uczyć się zasad ruchu drogowego oraz zdawać egzaminy na kartę rowerową.

W dokumentacji projektowej czytamy: „Zaprojektowano układ z rondem o średnicy 5,0 m i jezdniami dwukierunkowymi. Przewidziano również oznakowanie pionowe w formie znaków drogowych oraz światła drogowe zasilane akumulatorowo, znaki drogowe metalowe”. Na miejscu wykonane zostaną także nasadzenia krzewów.

Przypomnijmy, Gmina Kołbaskowo od wojewody zachodniopomorskiego otrzymała 100 tys. zł dofinansowania na projekt pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta w gminie Kołbaskowo”. W jego ramach powstaje miasteczko ruchu drogowego oraz przeprowadzone zostaną zajęcia mające na celu podniesienie poziomu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

JaD

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.