gminadobra.info

Wakacje na sportowo

Ludowe Zespoły Sportowe wyszły do dzieci pozostających w czasie wakacji w domu z propozycją aktywnego spędzenia czasu. W zajęciach sportowo-rekreacyjnych wzięło już udział ponad 50 uczniów z Bezrzecza i Skarbimierzyc.

– Proponujemy udział w warsztatach sportowych. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci. Jest przy tym dobra zabawa, liczy się przebywanie na świeżym powietrzu, z dala od monitorów komputerów i tabletów – mówi Andrzej Grochowski, organizator zajęć.

W lipcu odbyły się cztery dwugodzinne warsztaty sportowe. W ich trakcie organizatorzy przeprowadzili tak zwany dziesięciobój sportowo-rekreacyjny. Dzieci rozegrały następujące konkurencje: slalom z piłką tenisową, strzały do bramki, bieg z jajkiem na łyżeczce, bieg w workach, strzały z łuku, mini lasso, mini koszykówkę, rzut beretem, skok z miejsca i rzut woreczkiem do tarczy.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe medale i kubki, a zawodnicy z czołowych miejsc nagrody w postaci plecaków.

– Zapraszamy na kolejne warsztaty, które w sierpniu odbędą się w Dołujach, Wołczkowie, Skarbimierzycach i Bezrzeczu – zachęca Grochowski.

Warsztaty sportowe realizowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii.

Zostaw komentarz

gminadobra.info

gminadobra.info

Jesteśmy serwisem informacyjnym niezależnym od nurtów politycznych i interesów jednostek. Publikujemy o tym, jak poszczególne decyzje władz Gminy Dobra wpływają na życie mieszkańców, ale też i o sprawach dnia codziennego mieszkańców gminy.

Reklama