gminadobra.info

Wmurowanie kamienia pod przedszkole w Mierzynie

25 kwietnia br. odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę budynku przedszkola publicznego w Mierzynie.

W obecności przedstawicieli władz Gminy Dobra, Radnych, Dyrektorów szkół, uczniów, rodziców, wykonawcy prac akt erekcyjny podpisali: Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch, Skarbnik Gminy Dobra Jolanta Jankowska, Proboszcz Parafii Mierzyn ks. Dziekan prałat dr Zbigniew Wyka, Dyrektor PSP im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie Ewa Markiewicz, PW EBUD – Przemysłówka Włodzimierz Karolczak,Sołtys wsi Mierzyn Jan Głowacki.

Następnie trafił on do specjalnie przygotowanej tuby wraz z banknotami, monetami, aktualnym wydaniem lokalnej prasy – Kuriera Szczecińskiego, Kuriera Lokalnego Gminy Dobra oraz pracami wykonanymi przez uczniów szkoły i został zamurowany w ścianie budynku.

Budynek przedszkola powstaje na terenie przy PSP w Mierzynie przy ul. Kolorowej 27. Budowa przedszkola ruszyła pod koniec 2018 roku. W ramach inwestycji wybudowana zostanie placówka dla 225 dzieci o powierzchni 2194 m2. W nowoczesnym budynku znajdować się będzie: 9 sal dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wyposażonych w aneksy na pomoce dydaktyczne, magazynki na sprzęt do leżakowania oraz toalety dla uczniów, dwie szatnie dla dzieci, poczekalnia dla rodziców, sala do zajęć ruchowych, część socjalna i sanitarna, zaplecze kuchenne, pomieszczenia funkcyjne, sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski z zapleczem socjalnym, portiernia, pomieszczenia magazynowe i gospodarcze.

Wartość inwestycji to 21 463 500,00 zł brutto.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama