gminadobra.info

Wśród nagrodzonych uczniowie z Powiatu Polickiego

10 grudnia br., w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbyła się Gala wręczenia nagród w konkursach tematycznych zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty panią Magdalenę Zarębską – Kuleszę. Podczas uroczystości Pani Kurator nagrodziła zwycięzców konkursów „Cztery pory roku z pejzażami województwa zachodniopomorskiego” oraz uczestników IV edycji akcji „Młodzieży Czytanie”.

Konkurs „Cztery pory roku z pejzażami województwa zachodniopomorskiego” adresowany był do uczniów szkół podstawowych klas VI, VII i VIII z województwa zachodniopomorskiego. Jego celem było przedstawienie przez młodych artystów najciekawszych według nich plenerów i miejsc charakterystycznych, symboli ich najbliższego otoczenia, regionu, które udało im się uchwycić wiosną, latem, jesienią i zimą. Zwycięskie prace stały się ozdobą kalendarza, wydanego przez Kuratorium Oświaty na rok 2020.

Wśród laureatów konkursu jest Aleksandra Szewczuk z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu,

Po raz kolejny Zachodniopomorski Kurator Oświaty postanowiła przyznać specjalne wyróżnienia uczestnikom akcji „Młodzieży Czytanie”. Celem przedsięwzięcia było rozbudzanie zainteresowania klasyką literatury polskiej i propagowanie czytelnictwa. Zamiarem organizatorów było także kontynuowanie akcji Narodowe Czytanie, do której 7 września br. zachęcał wszystkich Polaków Prezydent RP Andrzej Duda.

Najlepszymi drużynami akcji „Młodzieży Czytanie” zostali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tychowie, z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży oraz z Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie.

Galę uświetnił występ Kornelii Karpińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach – laureatki konkursu „Talenty 2019”, zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Policach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Policach, pod Honorowym Patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.