gminadobra.info

Zachodnie Obejście Szczecina: Aktualizacja

Została podpisana umowa na realizację obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu drogi krajowej nr 13. Droga ta będzie nowym połączeniem Szczecina z autostradą A6 omijającym podmiejskie miejscowości, jej początkowy fragment z nowym węzłem drogowym Szczecin Zachód (Kołbaskowo) będzie początkiem „Zachodniego Obejścia Szczecina”.

W ostatnim czasie zapadają konkretne decyzje dotyczące „Zachodniego Obejścia Szczecina”

Pierwsza część „Zachodniego Obejścia Szczecina” mającego przebiegać w dalszej części przez tereny Gminy Dobra i Polic już powstaje. Jest to część południowa obwodnicy Przecławia i Warzymic.

W tym roku zostanie rozpisany przetarg dotyczący dalszego ciągu „Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina” i dotyczy on prac koncepcyjnych i badania geologicznego – tak zapewnił na łamach Głosu Szczecińskiego Łukasz Lendner, dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Inwestycję o długości 6,5 km zrealizuje firma Energopol Szczecin. Umowa na zaprojektowanie i budowę tej drogi opiewa na kwotę blisko 141 milionów złotych. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się w II kwartale 2021 roku.

Pierwsze 15 miesięcy realizacji kontraktu to prace projektowe i uzyskiwanie decyzji ZRID, po jej wydaniu ruszą roboty budowlane – mówi Łukasz Lendner Dyrektor GDDKiA Oddział w Szczecinie.

Obwodnica Przecławia i Warzymic w ciągu DK13 będzie dwujezdniową drogą klasy GP (główna ruchu przyśpieszonego). Trasa ta wyprowadzi ruch w relacji miasto Szczecin – autostrada A6 z podszczecińskich miejscowości Przecław i Warzymice. Droga rozpocznie się od ronda im. Hermana Hakena, na którym powstanie nowy wylot w kierunku południowym. Trasa będzie przebiegać na zachód od centrum handlowego w kierunku południowo-zachodnim około 1 km od istniejącego przebiegu DK13.

Źródło, foto: GDDIKA Szczecin

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.

Reklama

Proponowane artykuły