gminadobra.info

Zmiana organizacji ruchu w Wołczkowie

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy ścieżki rowerowej wraz z przebudową skrzyżowania ulic Słonecznej i Lipowej informuje, że od dnia 11 lutego 2019 nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie centrum Wołczkowa.

We wtorek (11.02.2020r.), po porannym szczycie komunikacyjnym, wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu polegająca na ruchu wahadłowym sterowanym trójstronnie tj. w ciągu ulicy Lipowej od strony Dobrej oraz od strony Głębokiego jak i na ulicy Słonecznej od strony Wołczkowa.

Powyższe utrudnienia w ruchu (trójwlotowe wahadło) będzie obowiązywało do 22 lutego 2020 r., a więc w trakcie trwania ferii zimowych w szkołach.

W związku z przebudową głównego skrzyżowania utrudnienia niestety są nieuniknione. Prace powodujące największe utrudnienia w ruchu pojazdów zaplanowane zostały na okres zmniejszonego ruchu tj. ferii zimowych w szkołach.

Prosimy mieszkańców o, w miarę możliwości, planowanie swoich podróży z uwzględnieniem występujących utrudnień, ponieważ mimo dołożenia wszelkiej staranności zatorów drogowych w trakcie przebudowy skrzyżowania całkowicie zniwelować się nie da, za co mieszkańców przepraszamy.

Jednocześnie wskazujemy na załączonych planszach możliwe do wyboru dla samochodów osobowych trasy alternatywne umożliwiające ominięcie newralgicznego skrzyżowania tj.

– od strony Bezrzecza od ulicy Górnej poprzez ulicę Szkolną i ulicę Zielona w Redlicy do ulicy Szczecińskiej w Dobrej (rys. nr 1)
– od strony Bezrzecza od strony ulicy Słonecznej poprzez ulice Malinową, Czereśniową, Ogrodową, Siewną, Piaskową do ulicy Lipowej w Wołczkowie i dalej w kierunku Dobrej (rys. nr 2)
– od strony Bezrzecza od strony ulicy Słonecznej poprzez ulice Malinową, Czereśniową, Ogrodową do ulicy Lipowej w Wołczkowie i dalej w kierunku Dobrej (rys. nr 2).

Jednocześnie publikujemy także harmonogram dalszych prac realizowanych w związku z budową ścieżki rowerowej wraz z przebudową głównego skrzyżowania realizowanych w Wołczkowie.

Całość prac związanych z budową ścieżki rowerowej powinna zakończyć się nie później niż do 30 sierpnia 2020 r.

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.