gminadobra.info

„Żyj zdrowo i sportowo” – Festyn rodzinny w Mierzynie

Cykl wiosennych rodzinnych festynów w gminie Dobra w ubiegłą niedzielę kontynuowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn. Ten rodzinny festyn na terenie rekreacyjnym w Mierzynie pomogła zorganizować Rada Sołecka Mierzyn. Motto festynu „Żyj zdrowo i sportowo”.

Licznie przybyli mieszkańcy mogli liczyć moc bezpłatnych atrakcji – postacie z bajek, które rozdawały słodkości, owoce, baloniki  i zachęcały uczestników festynu do wspólnej zabawy. Drużyna CH STER malowała twarze i obdarowywała dzieci  zwierzakami i jabłkami. Trenerki z Mind Power Studio z Mierzyna porwały nie tylko dzieci, ale i dorosłych do wspólnych ćwiczeń, co wcale nie było łatwe przy tak upalnej pogodzie. Przez cały festyn można było skorzystać z usług i porad masażystki z tego Studia. Akademia Twórczej Edukacji Pszczółka przygotowała konkursy, zabawy, malowanie twarzy, skakańce.

 

Wodne Królestwo przygotowało sportowe stacje, gry zabawy z piratami, malowanie twarzy, bańki mydlane, chrzest Neptuna Akademia Pinocchio przygotowała malowanie twarzy, baloniki, konkursy i przedstawienie Czerwony Kapturek w języku niemieckim, przygotowane przez dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Każdy z uczestników miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, recytatorskich i sprawnościowych w licznych konkursach lub też zagrać w mega szachy. Dla wszystkich uczestników konkursów organizatorzy przygotowali upominki i drobne nagrody. W czasie festynu można było, poznać wyposażenie radiowozu policyjnego, porozmawiać o pracy policji.

Festyn zorganizowano przy pomocy środków Budżetu Obywatelskiego gminy Dobra. Uczestnikom i tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego jakże cennego dla Mierzyńskiej wspólnoty przedsięwzięcia, podziękowała podczas festynu prezes Stowarzyszenia Ewa Głowacka.

https://gminadobra.info/

 

Zostaw komentarz

Grzegorz Świstak

Grzegorz Świstak

Redaktor naczelny gazety oraz serwisu gminadobra.info . Dziennikarz z ponad 25 letnim stażem. Pasjonat dziejów Pomorza Zachodniego. Członek klubu morsów. Odnajduje spokój w pieszych wycieczkach, zawsze z aparatem w dłoni. Obecnie student Uniwersytetu Szczecińskiego, na kierunku pisarstwo. Mieszka w Szczecinie.